DİŞ BUĞDAYI

Bebeğin ilk dişinin kutlanması Eski Türk geleneklerinden biridir. Özel olarak hazırlanan Diş Buğdayı, hem bebeğin dişlerinin sağlam ve düzgün olması hem de bereketli bir hayatı olması temennilerini temsil eder. Yakın dostlardan dişleri düzgün olan bir kişi bebeğin diş teyzesi olur ve ona özel bir hediye alır.
 
Davetlilere içine önceden bir çeyrek altın ya da boncuk saklanmış olan diş buğdayı ikram edilir. Bu kimin tabağına gelirse bebeği giydirmekle sorumlu olur. Bir tepsinin içine meslekleri sembolize eden eşyalar ve bir kase diş buğdayı konulur. Örtünün üzerine oturtulan bebeğin başından bir avuç buğday dökülür ve bir tane de ağzına verilir. Daha sonra bebeğin ilk uzandığı eşyanın onun ilerideki mesleğini temsil ettiğine inanılır.
 
Bu önemli gelişmeyi dostlarınız ve akrabalarınızla paylaşmak ve güzel bir anı oluşturmanız için KIDS BURADA olarak her ayrıntıyı düşündük.
 
Sizi ve konuklarınızı, diş şeklindeki kurabiyeler, diş şeklinde özel tasarım pastanız, diş buğdayı ve çok lezzetli ikramlarımızla ağırlayıp, bu çok özel gününüzde ev sahibiniz olmayı arzu ediyoruz.